rss

O autorze

Zawsze jest mi trochę wstyd kiedy muszę przyznać, że czegoś nie wiem.

Michał Paluchowski

Nazywam się Michał Paluchowski i jestem architektem oprogramowania z Warszawy. Prowadzę małą firmę tworzącą aplikacje dla użytkowników Internetu, dla której najwyższe wartości stanowią estetyka i użyteczność.

Jestem ogromnym zwolennikiem komputerów i dobrego oprogramowania. Cokolwiek robię, zawsze staram się wykorzystać do tego komputer, zaczynając od rozliczania rachunków za mieszkanie, przez zarządzanie zadaniami po usadzanie gości przy stołach na moim weselu.

Tworzę programy komputerowe w różnej formie od połowy lat ’90, początkowo na tak archaicznych dziś maszynach jak Commodore 64 i Elwro 800 Junior. Mojego pierwszego “peceta” dostałem pod choinkę w 1996 roku i udało mi się go zepsuć w ciągu sześciu miesięcy. Dotknąłem w życiu Basic, Pascala, C, C++, PHP, Javy i kilku innych platform. Wbrew stereotypowi typowego informatyka przedkładam Windows nad Linuxa. Nie wiem, który jest “lepszy”, ale w Windows potrafię zrobić więcej i szybciej.

Kiedy nie pracuję, spędzam czas z żoną oraz dużo czytam. Zawsze brakuje mi w domu miejsca na nowe książki, a moja lista pozycji przeczytanych niezmiennie rośnie wolniej niż zaplanowanych do przeczytania.

nethut.pl

Historia nethut.pl zaczyna się w styczniu roku 2000, kiedy to uczyłem się tworzyć strony WWW i świeżo nabytą wiedzą dzieliłem się od razu właśnie tutaj. Z czasem nethut.pl urosło, przeszło kilka przemian wyglądu i struktury, aż po kilku latach porzuciłem ten obszar zainteresowań na rzecz produkcji oprogramowania. W połowie roku 2009 nethut.pl wrócił z nową, dzisiejszą odsłoną.

Piszę o tym co robię – o prowadzeniu firmy informatycznej, projektów i produkcji oprogramowania.